Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
twilight1.jpgtwilight2.jpg

Strona główna

W niezwykłym mieście

 W dniach 22-25 maja bieżącego roku ponad czterdziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły przeżyła niezwykłe chwile w wyjątkowym miejscu – w Paryżu.
W ciągu dwóch bardzo intensywnych dni zwiedzania nasi uczniowie weszli na Wieżę Eiffla i z wysokości prawie 300 m podziwiali panoramę stolicy Francji, udali się na wyspę Ile de la Cite ze słynną katedrą Notre Dame, odbyli wieczorny rejs statkiem po Sekwanie,
zwiedzili Pałac Inwalidów z grobowcem Napoleona, Luwr, w którym największą atrakcją okazał się obraz Leonardo da Vinci – „Mona Lisa”, podziwiali przepiękną bazylikę Sacre Coeur na wzgórzu Montemartr, a także mieli okazję zobaczyć Łuk Tryumfalny. Dużą atrakcją okazały się Pola Elizejske, Moulin Rouge i słynny dla Polaków Plac Pigalle. Obowiązkowo nasza grupa odwiedziła cmentarz Per Lachaise, na którym spoczywają m.in. nasz Wielki Rodak - Fryderyk Chopin, muzyk James Morrison, Edith Piaf, Oscar Wilde czy Balzac.
Olbrzymie wrażenie na uczestnikach wycieczki wywarł także przejazd paryskim metrem…
Piękna pogoda, świetne humory i niesamowita atmosfera urozmaicana wspólnym śpiewaniem francuskich piosenek i ballad oraz cudowne paryskie widoki sprawiły, że nasi uczniowie w ciągu tych zaledwie czterech dni, przeżyli wspaniałe i niezapomniane chwile. Wszyscy pełni wrażeń, choć bardzo zmęczeni – bezpiecznie wrócili do Bojana.


Katarzyna Bobrucka

Joomla templates by a4joomla